صفحه نخست
ارتباط با ما
درباره ما
سامانه SMS
تبليغات
ایمیل
شماره حساب
نقشه سایت
توييتر
فيس بوك
English
پنج شنبه 31 خرداد 1397
تعداد نمایش:1877
امتیاز: 1 2 3 4 5 6

ويزاي آنلاين تاجيكستان
خواص گياهان

بروزرسانی : پنج شنبه 19 مرداد 1391
منبع : فارس
معاون وزیر دفاع روسیه در اولین روز سفر به تاجیکستان با نخست‌وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.
"آناتولی آنتون‌اف" ضمن دیدار با "عاقل عاقل اف" و "همراه خان ظریفی" مسائل وابسته به همکاری‌های 2 جانبه در زمینه امنیت و دفاع را بحث و بررسی کردند. قرائن حاکی از آن است، موضوع تمدید حضور پایگاه نظامی 201 در خاک تاجیکستان از محورهای این دیدار بوده است.

ژنرال "آنتون اف" که معاونت همکاری‌های بین‌المللی وزارت دفاع روسیه را بر عهده دارد به ریاست یک هیئت 10 نفری متخصصان و کارشناسان با هدف نهایی کردن پیشنویس ابعاد توافقنامه در رابطه با تمدید حضور این پایگاه روز چهارشنبه گذشته وارد تاجیکستان شد.

بنا به گفته مقامات سیاسی و نظامی روسیه، مسکو طرحی را در این زمینه پیشنهاد کرده که مطابق به آن می‌خواهد حضور این پایگاه با شرایط قبلی و برای 49 سال آینده تمدید شود.

اما تاجیکستان خواستار آن شده که روسیه برای حضور این پایگاه اجاره پرداخت کند و  برای زمان محدود تری در این کشور باقی بماند.

در این رابطه، برخی از مقامات عالی رتبه دوشنبه تاکید بر این نکته می‌کنند که هر تصمیمی در زمینه شرایط حضور نظامی روسیه با در نظر داشت منافع ملی اتخاذ می‌شود.

این مقام نظامی روسیه در پایان بازدید خود و پس از انجام مذاکرات کاری با مقامات سطح مختلف با "امامعلی رحمان " رئیس جمهور  نیز دیدار خواهد کرد.

برخی از کارشناسان می‌گویند: مقامات دوشنبه در پی چالش‌های اخیر در شهر"خاروغ" که در پی قتل "عبد الله نظراف" مسئول بخش امنیتی ولایت بدخشان، احساس بیشتری به کمک نظامی روسیه دارند و مسکو نیز با توجه به این وضعیت روند مذاکرات را تسریع کرده است.

چندی پیش نیز "ولادیمیر چیرکین" فرمانده نیروهای زمینی روسیه گفته‌ بود که آمادگی دوشنبه برای تمدید حضور کوتاه مدت پایگاه نظامیان روسیه (201) ناراحتی‌هایی را پیش‌ آورده است.

به گفته این مقام ارشد نظامی روسیه، اکنون امضای سند در زمینه حضور پایگاه 201 که قرار بود به مدت 49 سال تمدید شود، پس از پیشنهاد تازه تاجیکستان با خطر مواجه شده است.

ژنرال چیرکین تصریح کرده که تاجیکستان می‌خواهد توافقنامه جدید نظامی فقط به مدت 10 سال به امضا برسد اما این پیشنهاد قابل قبول روسیه نیست.

پایگاه نظامی روسیه در تاجیکستان متشکل از حدود هفت هزار پرسنل، همچنین ماشین و تجهیزات میکانیزه نظامی، بالگرد و هواپیما‌های جنگی است.

نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما

انوبانی نی
دیوار گرگان
حسنلو