صفحه نخست
ارتباط با ما
درباره ما
سامانه SMS
تبليغات
ایمیل
شماره حساب
نقشه سایت
توييتر
فيس بوك
English
جمعه 7 ارديبهشت 1397
تعداد نمایش:58591
امتیاز: 1 2 3 4 5 6

تصاوير ماهواره اي طرقبه
خواص گياهان

بروزرسانی : سه شنبه 10 فروردين 1389
منبع : اختصاصی طرقبه آنلاین
اطلاعات کامل در مورد هتل ها و انواع آنها
آنچه در این مقاله میخوانید:متل Motel /هتل پانسیون Hotel Pension /ریزورت هتل Resort Hotel /هتل آپارتمان Apartment Hotel /انواع هتلها بر حسب ستاره /هتل های 2 ستاره /هتل های 3 ستاره /هتل های 4 ستاره /هتل های 5 ستاره /انواع اتاق های موجود در هتلها /اتاق یک نفره /اتاق دو نفره /اتاق سه نفره /سوئیت Suite /آپارتمان Apartment /استودیو Studio /کانکتد روم /onnected Room /کابانا Cabana /فیستا سوئیت Fiesta Suite /انواع تخت در هتل /اکسترا بد /xtra Bed / تختخواب تاشو /تختخواب بچه /انواع سرویس در هتل ها /اصطلاحات مربوط به سن مسافر

متل Motel

متل تلفیقی است از دو واژه Motor  و Hotel  و اساساً ماهیت بین راهی داشته و معمولاً خارج از شهرها قراردارد . در تعریف متل می توان گفت که هتلی است که در آن مسافران می توانند با خودروی شخصی وارد شده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند . یکی از مشخصه های اصلی متل ها عدم وجود لابی در آنهاست چرا که میهمانان به مجرد وارد شدن به متل بدون نیاز به پیاده شدن کلید اتاق خود را از رسپشن دریافت نموده و مستقیماً به سمت اتاق خود رانندگی می نمایند .

هتل پانسیون Hotel Pension

درشهرواقع شده و تعدادی اتاق ، سالن غذاخوری ـ  به اندازه ای که بتواند غذای ساکنان اتاقها را تأمین نماید ـ کتابخانه و سالن مطالعه و اتاق تلویزیون درآن پیش بینی وآماده شده است. پانسیون معمولاً اتاق را به صورت ماهانه و یا سالانه اجاره داده و مشتریان دیگری را از خارج هتل برای صرف غذا نمی پذیرد . بر همین اساس معمولاً سالن غذاخوری پانسیون فقط به اندازه احتیاج اتاق ها در نظرگرفته می شود . درپانسیون ها مقرارت خاصی وجود دارد و مسافران می بایست در ساعات معیّنی برای صرف صبحانه ، نهار و شام سرمیزحاضرشوند وتا ساعت مشخصی نیز درب ورودی  پانسیون باز است.

ریزورت هتل  Resort  Hotel

به هتل هایی اطلاق می شود که معمولاً نزدیک چشمه های مواد معدنی و یا ساحل قرار دارند. (هتل های مخصوص استراحت )

هتل آپارتمان  Apartment Hotel

هتل مکانى است براى اقامت تا در آن از مسافر پذیرایى شود. حال اگر امکان پذیرایى در هتل کاهش یابد ، هتل آپارتمان شکل می گیرد . در هتل آپارتمان ها وسایل آشپزى وجود دارد و نیازى به رستوران احساس نمى شود . اقامت در هتل آپارتمان بسیار شبیه به اجاره آپارتمان است با این تفاوت که قرارداد اجاره ای وجود ندارد و مسافر هر وقت بخواهد می تواند با هتل تسویه حساب نموده و آنجا را ترک نماید . بر خلاف هتل ها که دارای شرایط سختی هستند هتل آپارتمانها دارای انعطاف پذیری بالائی بوده و انواع بسیار متفاوتی دارند . معمولاً شبیه هتل ها ساخته می شوندو دارای تعداد زیادی آپارتمان می باشند . دوره اقامت در آنها بسیار متفاوت بوده و از چند روز تا چند ماه متغیر است .معمولاً قیمت آنها از هتل های هم ردیف پایین تر است مسافرینی که در آن اقامت می گزینند آنرا به مثابه خانه خود انگاشته که موقتاً از محل اصلی زندگی آنها به دور است . بنابراین هرآنچه که در خانه فراهم است ممکن است در هتل آپارتمان نیز فراهم باشد .

انواع هتلها بر حسب ستاره

هتل های 2 ستاره :

تمیزی و راحتی و دکوراسیون منظم و هماهنگ از الزامات این هتل ها می باشد . ارائه رتبه دو ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر می باشد:

خانه داری بسیار خوب ، دکوراسیون جذاب و وجود تلویزیون رنگی در تمام اتاقها ، مبلمان با کیفیت، دارای رستوران با قابلیت ارایه سرویس در هر وعده غذایی ، استخر شنا ، خدمات رسانی به اتاق ها ، ورودی هتل با ظرفیت مناسب ، تخت هایی با اندازه معمولی و بزرگتر ، سرویس حمام خوب و زیبا ، قفسه های کافی ، امکانات تفریحی ، حوله و صابون با کیفیت بالا ، پرسنل آموزش دیده و لاندری و روم سرویس .

هتل های 3 ستاره :

 در هتل سه ستاره خدمات به طور کامل ارایه می گردد و به طور شایسته مدیریت می شود ، این نوع هتل ها دارای چشم انداز زیبا و امکانات گسترده اند . ارائه رتبه سه ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر می باشد :

نظافت و خانه داری و نگهداری عالی ، هال ورودی بزرگ با طراحی جذاب ، فضای پذیرش فعال 24 ساعته ، اتاق های بزرگ و راحت ، بدون سر و صدا با نور کافی و فضای نشیمن با دکوراسیون جذاب و گاهی نقاشی روی دیوار، مبلمان با کیفیت بالا ، سیستم مرکزی  تهویه هوا و سیستم حرارتی ، اتاق های مفروش شده با کیفیت بالا و دارای تشک های عالی ، ترموستات کنترل درجه دما ، سرویس حمام زیبا که بعضی از آنها دارای وسایل آرایشی ، صابون وحوله با کیفیت عالی است ، دارای سوئیت اتاق لوکس ، محدوده زمانی گسترده جهت سرویس دهی به اتاق ها ، وجود دو دستگاه تلفن در اتاق یکی کنار تخت و دیگری در حمام یا روی میز ، استخر شنا در محوطه ساختمان یا نزدیک آن ، خدمات بیدار کردن ، وجود بیش از یک رستوران با غذای عالی ، امکانات تفریحی برای میهمان از قبیل سونا ، گلف و  . . . ارایه خدمات ویژشه از قبیل اتاق ملاقات ، پارک اتومبیل توسط مستخدم .

هتل های 4 ستاره :

این هتلها نه تنها باید کلیه خدمات لازم را ارائه دهند بلکه باید از خود هویتی داشته باشند . تأمین راحتی و آسودگی میهمانان هدف اصلی کارکنان می باشد ، آنها آموزش دیده، کارآمد و آگاه و مؤدب می باشند این نوع هتل ها دارای امکانات متنوعی هستند . ارائه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر می باشد :

خانه داری و نگهداری فوق العاده از هتل ، اتاق و فضای سبز ، طراحی ساختمان بصورت خاص و جالب ، هال ورودی لوکس، مبلمان بسیار خوب ، فضاهای عمومی ، آثار هنری ، کیفیت بالای فرش و گل تازه ، چشم انداز محیط طبیعی و فوق العاده ، فضای مناسب و دکوراسیون جذاب برای پذیرش ، رزوراسیون بسیار سریع و کارآمد ، کارکنان متعهد با یونیفرم ، وجود دربان ، مدیریت متخصص ، تجهیزات عالی رستوران و غذاهای متنوع ، خدمات رسانی عالی به اتاقها ، وجود اتاقهای بزرگ با نور کافی و مبل مناسب و زیبا ، دارای تلویزیون و دکوراسیون عالی و تزئین شده با کارهای هنری ، دو تلفن یکی در کنار تخت و دیگری روی میز ، دارای تشک راحت و پتوی اضافه و تخت های بزرگ و معمولی، سرویس دهی بصورت دو مرتبه در روز به اتاق ها ، حمام بسیار تمیز با صابون وسایل آرایش و حوله ، جعبه کمک های اولیه ، آیینه مناسب جهت اصلاح و آرایش، سیستم خشک کن دست ، در اختیار قرار دادن لباسهای راحت به میهمانان ، سیستم روشنایی هوشمند در حمام و اتاق خواب و سایر امکانات مثل حمل و نقل ، روزنامه رایگان و ...

هتل های 5 ستاره:

این نوع هتل ها در ردیف اول قرار دارند . قوانین واستاندارد مربوط به هتل پنج ستاره و کیفیت آن همواره باید ثابت نگه داشته بشود . ارائه رتبه پنج ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر می باشد :

معماری و دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد ، نگه داری و خانه داری منحصر به فرد و مستمر ، دارای بیش از 100 اتاق ، هال ورودی ، اتاق مهمان ، فضای عمومی تزئین شده با کارهای هنری ، مفروش شده با کیفیت بالا ، لابی بسیار زیبا ، دفتر پذیرش بسیار منظم در فضای کافی و آرام ، دارای نگهبان و سرویس 24 ساعته ، پرسنل آموزش دیده و متعهد ، تزئین اتاقها با استفاده از اشیاء عتیقه ، دارای 3 تلفن ( کنار تخت ، روی میز و داخل حمام ) ، تمیز کردن اتاق بصورت دو مرتبه در روز ، سرویس حمام زیبا و مدرن ، دارای رستوران عالی و غذاهای متنوع و سرویس غذا دهی ، امکانات رستوران جذاب ، سرویس حمل و نقل ، مغازه و فروشگاه پوشاک ، یخچال در داخل اتاقها با انواع نوشیدنی .

کارکنان در هتل 5 ستاره : بسیار مرتب و یونیفرم پوشیده با لباسهای شیک ، مؤدب وآگاه و کارآمد و روابط عمومی خوب ، نسبت به رفع نیازهای مهمانان متعهد هستند و بسیارعالی سرویس می دهند . دارای مدیر حرفه ای و متخصص ، سازگاری و هماهنگی سرویس ها ، تداوم نگهدارى وخانه داری بی عیب و نقص اجزاء اصلی و اساسی برای حفظ درجه 5 ستاره می باشند .

نکته مهم : نکته مهم درباره ستاره هتل ها و هتل آپارتمان ها اینست که « هتل ها را از  یک تا 5 ستاره طبقه بندی می نمایند در حالی که مهمانپذیر ها، مهمانسراها و هتل آپارتمان ها را از یک تا 3 ستاره طبقه بندی می نمایند . به تعبیرى دیگر هتل آپارتمان 3 ستاره با هتل 5 ستاره برابرى مى کند و این دو نوع از مراکز اقامتى از نظر کیفیت و خدمات دهى در گروه خودشان بهترین هستند.»

انواع هتل

هتل تجارتى

Commercial  Hotel

هتل حومه شهر

Sub-urban Hotel

هتل شهرى

Urban Hotel

هتل با فضاى بازمیانى

Atrium Hotel

هتل بزرگ

Meca Hotel

هتل گرد همایى

Convention  Hotel

هتل فرودگاه

Air port Hotel

هتل مسکونى براى مهمانانى که اقامت طولانى دارند

Lodging Type Hotel

هتل بازیهاى شبانه

Night Clup Hotel

هتل سوپر لوکس

Super Lux Hotel

هتل تمام سوئیت

Suite Hotel

هتل باسوئیت هاى یک طبقه هاى پراکنده

BungalowSuite Hotel

متل بین راهى

Motel

متل متوسط  میان راه

Motor inn

هتل ارزان قیمت

Budget  inn

هتل تفریحى

Resort Hotel

هتل آپارتمان

Apartment Hotel

هتل مالکیت زمانى مشترک

Time Sharing Hotel

هتل مالکیت مشترک

Condominium Hotel

پانسیون

Boarding House

مهمانسرا

Guest House

مسافر خانه، استراحتگاه

Hostel

خوابگاه

Dormitory

هتل کازینو

Hotel Cazino

 

انواع اتاق های موجود در هتلها

 

سوئیت اداری

Office Suite

سوئیت کنفرانس

Conference Suite (cs)

سوئیت کوچک

Mini Suite

سوئیت معمولی

Junior Suite

سوئیت دو لوکس

Deluxe Suite

سوئیت دوبلکس

Doublex Suite

سوئیت مسافرین مهم

Vip Suite

سوئت مجلل

Imperial Suite

سوئت محصور

Pent house Suite

سوئت ماه عسل

Fiesta Suite

سوئیت ماه عسل (برای اقامت )

Dolcevita Suite

سوئیت یک نفره

Single Suite

کابانا

Cabana

استودیو

Studio

آپارتمان

Apartement

بنگلو

Bungalow

اتاق های دور

Remote Function

اتاق های تو در تو

Connected Room

اتاق با بالکن

Balcony Room

اتاق با استخر خصوصی

Room With Private Pool

اتاق ضیافت

Banquet Room

اتاق خانواده

Family Room

واحد های فامیلی

Family Units

اتاق معمولی با حمام

Room With Bath

اتاق با چشم انداز جنگل

Woods View Room

اتاق معمولی بدون حمام

Room Without Bath

اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی

Parlor

 

اتاق یک نفره : اتاق یک نفره که سینگل نامیده می شود . دارای یک تخت می باشد و اختصاراً با علامت SGL نشان داده می شود .

اتاق دو نفره :  اتاق دو نفره که دبل یا توئین نامیده می شود . دبل یعنی اتاقی که یک تخت دو نفره به هم چسبیده دارد و توئین اتاقی است که دو تخت مجزا دارد و اختصاراً با علامت DBL نشان داده می شود .

اتاق سه نفره :اتاق سه نفره که تریپل نامیده می شود . دارای 3 تخت تک نفره و یا یک تخت تک نفره و یک تخت دونفره به هم چسبیده می باشد و اختصاراً با علامت TPL نشان داده می شود .

سوئیت  Suite: به اتاقی گفته می شود که قسمت جلوی آن مختص پذیرایی و پشت آن اتاق خواب قرار گرفته است ، در بعضی از هتل ها قسمت پذیرایی در پایین و چند پله بالاتر اتاق خواب و حمام قرار دارد ( دوبلکس ) البته می توان در سوئیت یک آشپزخانه کوچک نیز دایر نمود .

آپارتمان  Apartment  :عبارت است ازیک هال و پذیرایی با یک ، دو و یا سه اتاق خواب که هر کدام دارای دو تخت است . در صورتی که دواتاقه باشد، معمولاً یک اتاق ( دبل ) یک تخت دو نفره و اتاق دیگر توئین، دو تخت یک نفره خواهد داشت .هر آپارتمان یک حمام مشترک دارد و یک آشپزخانه کوچک.معمولاً در قسمت پذیرایی به تعدادکافی صندلی یا مبل راحتی وجود دارد.

استودیو Studio : به اتاقهایی گفته می شود که در بدو ورود به شکل اتاق پذیرایی دیده می شود ولی در صورتی که مبلها یا کاناپه ها را به صورت تختخواب در آورند حکم اتاق خواب را خواهد یافت، از این رو روزها اتاق پذیرایی و شبها اتاق خواب است .البته کاناپه ها طوری ساخته شده اند که می توان بالش و پتو و ملحفه را  داخل آن جای داد. اتاق استودیو حمام نیز دارد، استودیو می تواند آشپزخانه کوچکی نیز داشته باشد .

کانکتد روم  Connected Room  : دو اتاق تودرتو را می گویند، هر دو اتاق به راهرو اصلی هتل راه دارد و هر کدام به تنهایی یک اتاق کامل است و حمام جداگانه ای هم دارد، این دو اتاق به وسیله یک در از وسط به هم متصل است. چنانچه یک خانواده چهار نفره ، چنین اتاقی را درخواست نماید ، بچه ها در یک اتاق و پدر و مادر در اتاق دیگر اقامت خواهند نمود ، بدون این که درب راهرو اصلی را باز کنند، دو اتاق از درب وسط می توانند با هم در ارتباط باشند.

کابانا  Cabana :اتاقی است هم کف، که پنجره آن به محوطه ای باز می شود که متصل به استخر شناست. ساکن چنین اتاقی می تواند برای تعویض لباس از اتاق مخصوص خود استفاده نماید .

فیستا سوئیت  Fiesta Suite  : این نوع سوئیت ها معمولاً در هتل هائی قرار دارند که دارای سالن عروسی است و پس از پایان مجلس عروسی ، برای استراحت و خواب در اختیار عروس و داماد قرار می گیرد . معمولاً مخارج این سوئیت قبلاً جزو هزینه های مجلس عروسی منظور گردیده و حساب جداگانه ای ندارد .

اتاقهای دیگری هم در هتلها و متلها وجود دارند که بنا به علاقه وتمایل مسافران دراختیار آنان گذاشته می شود که عناوین آنها در جدول "انواع اتاق " آورده شده است .

انواع اتاق

 

منبع : سایت اینترنتی  www.hoteldari.com مجموعه مقالات آقای اصغر ژیان دربندى

انواع تخت در هتل

تخت سالن پذیرایى- کاناپه قابل تبدیل به تخت

Bed- parlor

کاناپه تبدیل به تخت                        

Bed-Studio=Convertible Sofa

کاناپه تبدیل به تختخواب

Convertible Couch

مبل تختخوابشو

Sleeping Couch

تخت دیوارى

Folding-up bed

تخت تاشو

Roll-A-Way-Bed

یک تخت یکنفره

Singl

دو تخت جداى تکنفره

Twin

یک تخت دونفره

Double

یک تخت دونفره و دو تخت تکنفره

Twin Double

تخت دونفره بزرگ

Queen Size

تخت بزرگ

King Size

تخت دوبل دوبله

Double- Double Bed

تخت با تشک آبى

Water Bed

تخت دو طبقه

Bunk Beds

 

انواع تخت های موجود در اتاق های هتل در جدول "انواع تخت "  آورده شده است لیکن در اینجا لازم است مسافرین با تخت اضافه و تخت بچه بیشتر آشنا گردند .

 

اکسترا بد Extra Bed  ـ تختخواب تاشو

چون تعداد افراد بعضى از خانواده ها زیاد و بیش از تعداد تختخوابهاى اتاق است، ناچار استفاده از تخت اضافى ناگزیر خواهد بود . تختخوابهاى اضافى را اکسترابد مى نامند. این تختها در طبقات هتل وجود دارد و براساس فرمى که رسپشن به خانه دارى مى دهد، در اختیار اتاقها گذاشته مى شود. این تختها از نوع تاشو مى باشند و علت این که بایستى طى صدور فرمى تحویل شود این است که بابت تخت اضافى، وجه اضافى از مسافر دریافت مى شود که به حساب اتاق منظور مى گردد. از این فرم نسخه اى نیز  به کشیر (صندوق ) مى رود تا وجه تخت اضافى به حساب اتاق نوشته شود .

تختخواب بچه

مسافرینى که بچه همراه مى آورند، معمولاً نیاز به تختخواب بچه دارند، زیرا تختخوابهاى مسافرین براى بچه مناسب نیست و احتمال دارد بچه از روى تختهاى معمولى و مخصوص بزرگسالان به زمین بیافتد . این نوع تختها هم طى فرمى که قبلاً اشاره شد به اتاق ، اضافه مى شود و وجه اضافى نیز  به حساب منظور مى گردد. تختخواب بچه ،رو تشکى مشمع نیز دارد که مانع از رسیدن رطوبت از بچه به تشک مى شود.

انواع تخت

 

منبع : سایت اینترنتی  www.hoteldari.com مجموعه مقالات آقای اصغر ژیان دربندى

انواع سرویس در هتل ها

 O.R(Only Room): یعنی اتاق جهت اقامت بدون هیچگونه وعده غذائی    European plan

 B.B (Bed & Breakfast): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه در روز American plan

 H.B (Half Board): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه و یک وعده نهار یا شام. مثلاً سرویس H.Bدر دبی معمولاً به یک وعده صبحانه و یک وعده نهار اطلاق گردیده در حالی که همان سرویس در ترکیه (منطقه آنتالیا و منطقه دریای اژه) به یک وعده صبحانه و یک وعده شام اطلاق می گردد. Modified American plan

 F.B(Full Board): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار و یک وعده شام. در بعضی از هتل ها این سرویس بصورت سرویس Full board plus  یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار ، یک وعده شام و نوشیدنی ها هنگام صرف ناهار و شام  ارائه می گردد .  Full American plan

ALL ) َAll Inclusive) :یعنی اتاق جهت اقامت همراه با تمام وعده های غذائی شامل صبحانه ، ناهار ، عصرانه و  شام و نوشیدنی های رایگان . این سرویس معمولاً در هتل های واقع شده در شهرهای ساحلی نظیر کوش آداسی ، بودروم ، مارماریس ، آنتالیا و . . . ارائه می گردد و بسته به نوع نوشیدنی ارائه شده مثلاً تولید داخل یا خارج کشور و اینکه در چه ساعاتی از شبانه روز ارائه می گردد دارای واژه های متفاوتی است نظیر Ultra All Inclusive و Maximum All Inclusive. در بعضی از هتل هائی که چنین سرویسی ارائه می گردد استفاده رایگان از ورزشهای آبی از قبیل جت اسکی ، اسکی روی آب ، غواصی ، ماساژ و . . . برای یکبار در طول اقامت جزئی از سرویس می باشد .

اصطلاحات مربوط  به سن مسافر

بزرگسال Adult : به افراد بیش از 12 سال اطلاق می گردد و با علامت اختصاری ADL نشان داده می شود .

اطفال 2-6 سال Child: کودکانی هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت اختصاص نمی یابد و با علامت اختصاری CHD2-6 نشان داده می شود .

اطفال 6-12 سال Child: کودکانی هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت از نوع سفری اختصاص می یابد و با علامت اختصاری CHD6-12 نشان داده می شود .

نوزاد  Infant: به کودکان زیر دوسال اطلاق می گردد که معمولاً در هتل ها به آنها تخت اختصاص نمی یابد و با علامت اختصاری INF نشان داده می شود .

 

 

نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما
با عرض سلام و خسته نباشید من برای پروژه دانشگاه (فاکتور های موثر بر رضایتمندی گردشگران ) یک تعریف از یک سایت موسق برای فاکتور ها نیاز دارم .کسی میتونه بهم کمک کنه.مرسی
- najmeh
بسیار عالی یک جهان سپاس
- نعمت الله حسینی
با سلام
خیلی عالی بود- مهدی
بسيار اموزشى و عالى متشكرم- على
باسلام و خسته نباشید
ممنونم از اطلاعات جامعی که در اختیار کاربران قرار دادین
متشکرم- طوبی
عالي بود ممنون از اطلاع رساني- مجيد
ما رفتیم مالزی تو هتل 3 ستاره داینستی. دهها مدل صبحانه و استخر در آخزین طبقه یعنی سی ام. با اون همه امکانات . اگه اون 3 ستاره است هتلهای 3 ستاره ایران مسافرخانه یا مهمانخانه هستند . به هتلهای ایران خنده داره اسم هتل گذاشتند.- بهروز
با سلام وتشکر از مطالب مفیدتان
لطفا تعریفی از انواع هتل های ذکر شده با تعیین منبع تعریف به آدرس الکترونیکی بنده ارسال نمایید. قبلا از شما تشکر لازم را می نمایم.- موسی علی آبادی
واقعا کامل و عالی بود تشکرررررررررررررر- بانو
mercccccccccccccccccccccc
vaqean ali
bod- mohsen
من سوالم اینه که هتل های فولبرد که شامل نهار و شام صبحونه هستند یعنی دیگه هیچ پولی نباید بابت این وعده های غذائی بدیم- کیوان
با سلام
به همه دوستان پیشنهاد می کنم وقتی در مورد هتل های مشهد مطلبی را می خوانید بدانید حداقل 50% مطالب آن خلاف واقع و دروغ است.حتی عکس های هتل هم با خود هتل همخوان نیست.اصلا به چیزهایی که تورها و آژانس ها می گویند اعتماد نکنید.تعداد ستاره های هتل را باید یک یا دوتا کم کنید تا تعداد ستاره واقعی بدست آید هتل 4ستاره مشهد در حقیقت دوستاره بیشتر نیست.- امیر
ضمن تشکر از اطلاعات ذیقیمتی که ارائه کردین. یک سوالی دارم و اینکه: آیا هتل سه یا 4 یا 5 ستاره هم خدش چند درجه دارد؟ مثلا هتل 4 ستاره ممتاز یا معمولی یا ویژه داریم؟ یا 5 ستاره 5 ستاره است؟- مهدی معماری
از شما به خاطر اطلاعات بسیار خوبی که ارایه کردید ممنونم. این جوری حداقل تور های وطنی کمتر سرمون کلاه میذارن.(D:- آرش
راهنمایی شما عالی بود و کمکم کرد- نرگس
با تشکر از اطلاعات مفیدتان ، به امید روزی که ما هم در کشورمان دارای سیستم هتلداری به معنای واقعی باشیم- فرزاد
سلام
ممنون- تفاوت هتل ها از نظر ستاره هم باشه بهتره-و چگونگی طراحی...
و منابع جمع آوری شده..- مهران
ممنون استفاده کردیم.- javad
مطالب موجود در سایت درباره هتل مفید و سودمند بوده و برای آموزش دانشجویان مختصر و مفید است. امیدوارم در آینده شاهد تلاشهای بیشتر شما باشیم- ابراهیمی
بسیار اموزنده بود ازشما متشکرم- محمود
تالار محمد پاسداران
تالار محمد پاسداران با بیش از 40 سال سابقه درخشان در برگزاری مراسم به صورت ویژه در خدمت شماست
شماره تماس : 22863714
tehrantalar.ir
- تالار محمد
با سلام.

مطالب خوب و قابل استفاده بود. موفق باشید.- محمد
ممنون از اطلاعات خوبيكه داديد- ساناز
از اطلاعات ارزشمند و جامع شما بینهایت سپاسگذارم.- یوسف
سلام،خيلي ممنون مطالب مفيدي براي مسافراني كه براي اولين بار مي خواهند به خارج بروند ارائه شده بود.- MAHMOOD
سلام دمت گرم- صادق
با تقدیم ادب واحترام؛
مطالب بسیارمفیدبود استفاده کردم،اگه انواع هتل به همراه تصویر بود بهتر میشد. ممنون و متشکر.- maryam
سلام
خسته نباشید
از مطالب مفیدتون تشکر می کنم.- محمد
با سلام واقعا استفاده كردم خيلي خوب بود
من هم اين سايت رو براي يك سفر راحت بهتون معرفي مي كنم www.jajim.net
من استفاده كردم خيلي راضي بودم اميدوارم شما هم راضي باشيد- سميرا
با سلام، از مطالب مفيدتون تشكر مي كنم.
مي خوام يه سايت كه در مورد هتل هاي ايران هست رو بهتون معرفي كنم كه برام خيلي جالب بوده، اميدوارم شما هم خوشتون بياد و براتون مفيد باشه.
http://www.iranhotelonline.com- فربد
tnxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx- حامد و عمران
مختصر و مفید- مهدی
ممنونم اطلاعات خوبی بود استفاده کردم.- محمد علی
ممنون... خسته نباشید... عالی بود
- نسترن
سلام با تشکر از اطلاعاتتون
میخواستم اطلاعاتی راجع به اصطلاحات hb و fb که جلوی اسم برخی هتلهاست بگیرم.اگر میل بزنین ممنون میشم- حسین
واقعا ممنون.خيلي استفاده برديم.تشكر- مهرذاد
باتشکر از سایت خوبتون و ارائه اطلاعات کافی درباره هتل ها-
ضمنا لینک قصه گویی با صای نویسنده اجرا نشد. لطفا راهنمائی بفرمائید- مهدی زمانی
سپاس. بسیار خوب بود.- آرمین
عالي- متين
kheili jaleb bood az in etelaate khodetono dar ekhtiarb digaran mizarin mamnoon- baha
بسيار عالي بود متشكريم- saed
ممنون اطلاعاتتون خیلی مفید بود.
موفق باشید.- محمد
خیلی ممنونم. عالی بود.- ف.ا
واقعا ممنون
خدا خیرتون بده- حمید رضا دین محمدی
مرسی از شما خسته نباشین امیدوارم که کامل ترش کنین- حامی
با سلام . واقعیتش چون سفر زیاد میکنم دنبال اطلاعات تکمیلیم بودم.بسیار عالی و کاربردی بود. ممنون از اطلاعاتی که ارائه دادید.- داود
ممنون از این اطلاعات خوب شما جواب تمام سوال ها رو گرفتم دوستون دارم- هومن
ممنون از راهنمائیتون فقط یه مشگل هست و اون اینه که کاش قیمتها رو هم به این اطلاعاتتون اضافه میکردید تا تصمیم گیری بهتر انجام بشه ممنون
- سهیلا
خییییییییلی عااالی بود.
ولی فک نکنم ستاره گذاری توی ایران طبق این استاندارد ها باشه. مثلا یه هتل که مثلا روش زده 4 ستاره مثل این دو ستارها و یا نهایتا سه ستاره هایی هست که مشخصاتشون رو اینجا آوردید.
بهر حال مرسی. واقعا عالی بود.
خیلی گشتم در مورد ستاره ها کمتر سایتی بود به این خوبی اطلاعات داده باشه.- فروغ
سلام، مطالبتون خیلی خوب و مفید هستند اما کاش در باره هتل کوهستانم مطالب میذاشتین. من برا پایان نامه ام هر چی دنبال این مطلب گشتم تو سایتهای ایران هیچی نبود- مرتضی
سلام.مطالبتون خیلی مفید هستن.من دانشجوی معماری هستم و اطلاعات شما کلی به من کمک کرد.اگر امکان داره راجع به اطاق های هتل های 5ستاره بیشتر بنویسید.ممنون- حامد
lسلام.من دانشجو رشته مديريت هتل داري هستم.ممنون از اين مطالب خوبتون .اگر ميشه مطلبيرو در مورد دزدي هاييي كه ريسشن شب ميتونه انجام بده توضيحاتي بديد خيلي ممنون ميشم اگر زودتر اقدام كنيد.لطفا خبرشو به من بديد.- محمد
با سلام من دانشجو کارشناسی معماری هستم 3 روزه دارم توی اینترنت در مورد هتل ها سرچ میکنم اما مطلبی مورد نظرمو پیدا نکردم تا این که سایت خوب شما رو پیدا کردم با تشکر- میثم پرچمی
جواب تمام سوالاتم را گرفتم.
ممنون از توضیحات جامعتان.- مانا
سلام. مطالبتون عالی و تا حدودی جامع بود. ای کاش در مورد هر موضوعی که مطلب نوشتید به طور تخصصی کار کنید. تشکر@- نیره
ممنون از اطلاعات خوبتون.کاملا توجیه شدم.مرسی- محسن
مطالب بسیار خوب و جامعی بود ممنونم.
لطفا در ادامه در خصوص اجرای این موارد در کشورهای مختلف بگوئید- منیر
سلام-خيلي خوب بودمن هم جواب سوالمو گرفتم،اميدوارم موفق باشيد.- سيامک
mamnoon , besyar aliiiiii bood va khei;i mofid. khoda kheiretoon bede.- gol
عالي بود به اندازه يك ترم يا اگه اغراق نكنم يك واحد درسي اطلاعات داشت.باتشكر از شما .به اميد روزهاي خوب براي گردشگري ايران با همت عاشقان ايران- جواد نجفدري
با عرض سلام و خسته نباشید خیلی خوب بود اگر ممکن است اطلاعاتی از نرخ هتل ها بیان نمائید متشکرم.- امیر
با تشكر از مطالب مفيدتون مدتها بود در مورد اتاق هاي hb و bb سوال داشتم كه با خواندن اين مطلب جوابمو گرفتم- لادن
اطلاعات جالبی ومفید بود کاش نوع قرادادبین آژانس وهتل را در این سایت قرار میدادید.- simin

انوبانی نی
جنگلهای ابر
ساواشی
ارسباران
شهر اویی
كليه