صفحه نخست
ارتباط با ما
درباره ما
سامانه SMS
تبليغات
ایمیل
شماره حساب
نقشه سایت
توييتر
فيس بوك
English
شنبه 5 خرداد 1397
تعداد نمایش:11238
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : سه شنبه 10 فروردين 1389
منبع : اختصاصی طرقبه آنلاین
عوارض خروج از کشور
مبلغی است که اتباع ایرانی هنگام خروج از مرزهای کشور می بایست به حساب دولت ( بانک ملی ایران ) واریز و فیش آنرا تحویل اداره گذرنامه نمایند .

 

 معمولاً هزینه عوارض خروج در پکیج تور لحاظ نمی گردد . بنابراین مسافر و یا گردشگر می بایست هنگام خروج از کشور شخصاً نسبت به پرداخت آن اقدام نماید . تا قبل از تاریخ 10 / 7 / 86 عوارض خروج از کشور از طریق مرزهای هوایی به مقصد کلیه کشورها به استثنای کشورهای امارات عربی متحده، ترکیه، چین، فرانسه، انگلیس، آمریکا و بلغارستان برای مرتبه‌ی اول یکصد و پنجاه هزار ریال و برای مرتبه‌های بعدی دویست هزار ریال و برای کشورهای مستثناء شده برای مرتبه‌ی اول سیصد هزار ریال و برای مرتبه‌های بعدی چهارصد هزار ریال و هم‌چنین عوارض خروج از کشور از مرزهای زمینی و دریایی به مقصد همه کشورها پنجاه هزار ریال تعیین گردیده بود و لیکن هیات محترم وزیران طی مصوبه شماره 105326 – 37437 ه  مورخ 10 / 7 / 86 مبلغ عوارض خروج از کشور به مقصد کلیه کشور ها را از طریق مرز هوایى دویست و پنجاه هزار ریال و از طریق مرزهاى زمینى و دریایى پنجاه هزار ریال تعیین نمود و کلیه مسافرانی که با پاسپورت ایرانی مسافرت می نمایند بدون در نظر گرفتن شرط سن و یا تعدد مسافرت در سال مشمول پرداخت عوارض فوق الذکر خواهند بود .

توصیه مهم : به لحاظ اینکه عموماً مسافران هنگام مراجعه به فرودگاه و قبل از خروج از کشور اقدام به پرداخت عوارض خروج می نمایند و این مهم منجر به ایجاد ازدحام در جلوی باجه بانک ملی مستقر در فرودگاه می شود لذا توصیه می گردد جهت جلوگیری از اتلاف وقت و رفاه و آسایش خود ، قبل از حضور درفرودگاه به هریک از شعب بانک ملی در سراسر کشور مراجعه و نسبت به واریز وجه عوارض خروج خود اقدام تا با خیالی آسوده سفر خوبی را آغاز نمائید . 

 

 

نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما

و لیکن هیات محترم وزیران طی مصوبه شماره 105326 – 37437 ه مورخ 10 / 7 / 86 مبلغ عوارض خروج از کشور به مقصد کلیه کشور ها را از طریق مرز هوایى دویست و پنجاه هزار ریال و از طریق مرزهاى زمینى و دریایى پنجاه هزار ریال تعیین نمود و کلیه مسافرانی که با پاسپورت ایرانی مسافرت می نمایند بدون در نظر گرفتن شرط سن و یا تعدد مسافرت در سال مشمول پرداخت عوارض فوق الذکر خواهند بود .

سلام
از 23 خرداد 89 دوبرابر شده لطفا تصحيح بف=رمائيد
با تشكر
- nader

آوران
دیوار گرگان
حسنلو