صفحه نخست
ارتباط با ما
درباره ما
سامانه SMS
تبليغات
ایمیل
شماره حساب
نقشه سایت
توييتر
فيس بوك
English
يکشنبه 11 مرداد 1394
کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام
تعداد نمایش:9912
امتیاز: 1 2 3 4 5 6

احمد اخوت

بروزرسانی : سه شنبه 10 فروردين 1389
منبع : اختصاصی طرقبه آنلاین
عوارض خروج از کشور
مبلغی است که اتباع ایرانی هنگام خروج از مرزهای کشور می بایست به حساب دولت ( بانک ملی ایران ) واریز و فیش آنرا تحویل اداره گذرنامه نمایند .

 

 معمولاً هزینه عوارض خروج در پکیج تور لحاظ نمی گردد . بنابراین مسافر و یا گردشگر می بایست هنگام خروج از کشور شخصاً نسبت به پرداخت آن اقدام نماید . تا قبل از تاریخ 10 / 7 / 86 عوارض خروج از کشور از طریق مرزهای هوایی به مقصد کلیه کشورها به استثنای کشورهای امارات عربی متحده، ترکیه، چین، فرانسه، انگلیس، آمریکا و بلغارستان برای مرتبه‌ی اول یکصد و پنجاه هزار ریال و برای مرتبه‌های بعدی دویست هزار ریال و برای کشورهای مستثناء شده برای مرتبه‌ی اول سیصد هزار ریال و برای مرتبه‌های بعدی چهارصد هزار ریال و هم‌چنین عوارض خروج از کشور از مرزهای زمینی و دریایی به مقصد همه کشورها پنجاه هزار ریال تعیین گردیده بود و لیکن هیات محترم وزیران طی مصوبه شماره 105326 – 37437 ه  مورخ 10 / 7 / 86 مبلغ عوارض خروج از کشور به مقصد کلیه کشور ها را از طریق مرز هوایى دویست و پنجاه هزار ریال و از طریق مرزهاى زمینى و دریایى پنجاه هزار ریال تعیین نمود و کلیه مسافرانی که با پاسپورت ایرانی مسافرت می نمایند بدون در نظر گرفتن شرط سن و یا تعدد مسافرت در سال مشمول پرداخت عوارض فوق الذکر خواهند بود .

توصیه مهم : به لحاظ اینکه عموماً مسافران هنگام مراجعه به فرودگاه و قبل از خروج از کشور اقدام به پرداخت عوارض خروج می نمایند و این مهم منجر به ایجاد ازدحام در جلوی باجه بانک ملی مستقر در فرودگاه می شود لذا توصیه می گردد جهت جلوگیری از اتلاف وقت و رفاه و آسایش خود ، قبل از حضور درفرودگاه به هریک از شعب بانک ملی در سراسر کشور مراجعه و نسبت به واریز وجه عوارض خروج خود اقدام تا با خیالی آسوده سفر خوبی را آغاز نمائید . 

 

 

نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما

و لیکن هیات محترم وزیران طی مصوبه شماره 105326 – 37437 ه مورخ 10 / 7 / 86 مبلغ عوارض خروج از کشور به مقصد کلیه کشور ها را از طریق مرز هوایى دویست و پنجاه هزار ریال و از طریق مرزهاى زمینى و دریایى پنجاه هزار ریال تعیین نمود و کلیه مسافرانی که با پاسپورت ایرانی مسافرت می نمایند بدون در نظر گرفتن شرط سن و یا تعدد مسافرت در سال مشمول پرداخت عوارض فوق الذکر خواهند بود .

سلام
از 23 خرداد 89 دوبرابر شده لطفا تصحيح بف=رمائيد
با تشكر
- nader