صفحه نخست
ارتباط با ما
درباره ما
سامانه SMS
تبليغات
ایمیل
شماره حساب
نقشه سایت
توييتر
فيس بوك
English
شنبه 5 خرداد 1397
تعداد نمایش:5899
امتیاز: 1 2 3 4 5 6

دوستی و دوستیابی
خواص گياهان

بروزرسانی : دوشنبه 4 بهمن 1389
منبع : طرقبه آنلاین
در ویندوز 7 سریع تر کار کنید
محاسن ویندوز 7 در مقایسه با ویندوز های پیشین کم نیست، به همین دلیل، میلیون ها کاربر در سراسر جهان به استفاده از آن روی آوردند. با این همه، جا برای توان مند کردن این سیستم عامل وجود دارد. برای کابران پیشرفته، سیستم عامل ها اغلب بازدهی را به جای آن که بهینه کنند کاهش می دهند، و همگی ما به دنبال روش های اجرای سریع تر کارهای عمومی مان هستیم.

 ابتدا چند ترفند قدیمی و جدید در مورد مدیریت فایل و پوشه را خواهیم گفت. بعضی از ترفندهای کلاسیک هیچ گاه قدیمی نمی شوند، اما گاهی آنها را در عملیات ارتقا فراموش می کنیم. در زیر چند ترفند سریع کننده کارها آمده است که در ویندوز 7 نیز کار می کنند.

با نوت پد (Notepad) باز کنید
 

کاربران پیشرفته اغلب ترجیح می دهند که فایل های متنی ساده را با برنامه Notepad باز کنند، چون سریع است و فایل ها را با کدهای یک واژه پرداز شلوغ نمی کنند. با کلیک - راست روی یک فایل و انتخاب گزینه Open with همواره می توانید هر فایلی را با Notepad باز کنید، که معمولاً شما را وادار می کند که برای باز کردن سند انتخاب شده با این ویرایش گر متنی ساده در فهرست برنامه هایی که به نمایش در می آید گزینه Notepad.exe را بیابید و انتخاب کنید. برای راحتی می توانید گزینه Notepad.exe را به اول فهرست ببرید. برنامه Registry Editor را باز کنید ( regedit را در جستجوی منوی start تایپ کنید) و به کلید زیر بروید: HKEY_CLASSES_ROOT/*/SHELL. روی SHELL کلیک- راست کنید، به NEW اشاره کنید، و key را انتخاب کنید.

این کلید فرعی جدید را «OpenwithNotepad» بنامید. روی این کلید فرعی جدید کلیک - راست کنید، یک کلید جدید اضافه کنید، و آن را «command» بنامید. کلید فرعی «command»را های لایت (انتخاب) کنید و روی Default Value در بخش سمت راست کلیک- دو ضرب کنید. در کادر Value، عبارت Notepad.exe1% را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا بلافاصله این تغییر روی منوی بافتی ( یا منوی کلیک -راست) به وجود آید_ به باز راه اندازی کامپیوتر نیازی نیست.

اضافه کردن دو فرمان سودمند در منوهای کلیک_راست
 

یکی از سودمند ترین اصلاحات منوی بافتنی ( یا منوی کلیک_راست) اضافه کردن فرمان های copy To و Move To است. در Registry Editor به کلید زیر بروید: HKEY_CLASSES_ROOT/ALLFILESYSTEMOBJECTS/SHELLEX/CONTEXTMENUHANDLERS

روی این کلید فرعی کلیک- راست کنید تا یک کلید جدید به نام «Copy To» بسازید. این کلید فرعی جدید را های لایت (انتخاب) کنید و روی Default Value در بخش دست راست کلیک- دو ضرب کنید. در کادر Value Name، عبارت زیر را تایپ کنید: { c2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}
(توجه داشته باشید که کوچکی و بزرگی حروف در تایپ حتماً باید رعایت شود.) حال، منوی بافتنی شما یک گزینه Copy To Folder نیز خواهد داشت که یک پنجره درختی را برای کپی کردن یک فایل در هر پوشه ای به نمایش در می آورد.

برای گزینه Move To، دوباره روی کلید زیر کلیک- راست کنید:HKEY_CLASSES_ROOT/ALLFILESYSTEMOBJECTS/SHELLEX/CONTEXTMENUHANDLERS
و یک کلید جدید به نام MoveTo بسازید. در پنجره Value Data کلید جدید، عبارت زیر را تایپ کنید: c2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}

( دوباره، بزرگ بودن حروف را رعایت کنید.) در ضمن، اگر چند فایل را های لایت کرده باشید بازهم این فرمان های copy To و Move To کار خواهند کرد.

* ترفندهای رجیستری هنوز در ویندوز 7 کار می کنند، شامل کلیدهای جدیدی که فرمان های copy To و Move To را در منوهای بافتی اضافه می کنند.
یک ترفند دیگر منوی بافتی، اضافه کردن یک مقصد ویژه برای فرمان Send To است. ابتدا لازم است به ویندوز 7 بگویید که فایل های سیستمی پنهان را نشان دهد، البته اگر پیشتر این کار را نکرده باشید.

در دیسکی که ویندوز در آن نصب شده است ( در اینجا فرض می کنیم دیسک:c است)، به پوشه زیر بروید: C:/Users/usernama/AppData/Roaming/Microsoft/Windows/SendTo
* گزینه های Send To در منوی بافتی را می توانید بیشتر کنید، برای این کار میان برهایی را در یک پوشه پنهان User بسازید.
در این پوشه میان برهای همه مقصدهای را خواهید دید که در فرمان Send To منوی بافتی به نمایش در می آیند. روی یک نقطه خالی در این پنجره کلیک- راست کنید. روی New و Shortcut کلیک کنید.

پنجره Create Shorcut باز خواهد شد، و از شما یک پوشه مقصد را خواهد پرسید. هم می توانید مسیر این پوشه را ذکر کنید و هم می توانید از دکمهBrowse برای پیدا کردن یک پوشه با تو در تویی عمیق بهره بگیرند. روی Next کلیک کنید، نام میان بر را وارد کنید، و سپس روی Finish برای فعال کردن این خصوصیت کلیک کنید. مقصد جدید از حالا به بعد در منوی Send To ظاهر خواهد شد.
یادگیری کتابخانه ها Library در ویندوز 7 یک خصوصیت جدید است و هدف از آن مدیریت انبوه فایل هایی است که در سیستم های ما انباشته می شوند. از سوی دیگر، Library را می توان با خصوصیت گلچین کننده Favorites اشتباه کرد. هر دو را می توان در بخش کاوش Explorer در دست چپ دید. اما Librarary ها به جای آن که به عنوان میان برهای کاوش برای پوشه های روی سیستم شما عمل کنند، در عمل فایل ها و پوشه های فرعی را از چندین مکان مختلف دیسک سخت شما گردآوری می کنند و به نمایش در می آورند. برای دیدن طرز کار آن، یک پنجره Explorer را باز کنید، روی Music Library کلیک - راست کنید، و پنجره Properties آن را به نمایش درآورید.
بخش Library Locations مکان هایی را نمایش می دهد که در این کتابخانه گردآوری می شوند. به آسانی می توانید مکان های جدیدی را برای کتابخانه های پیش ساخته Pictures,Music,Documents و Videos اضافه کنید. برای این کار کافی است روی دکمه Include A Folder کلیک کنید و مکانی را که می خواهید اضافه شود مشخص کنید. در این پنجره ، ترتیب پوشه هایی را که در نمایش پیش فرض Library ظاهر می شود نیز می توانید تغییر بدهید. هر مورد واقع در بخش Library Locations را با موش کشی پوشه ها می توانید در فهرست بالا یا پایین ببرید.

کتابخانه در عمل یک روش قدرتمند سازمان دهی دادهای پراکنده و همچنین یک روش عالی تماشای فایل ها را فراهم می سازند، که در نگارش های پیشین ویندوز دشوار بوده است. به عنوان مثال، با کلیک - راست کردن روی مورد Libraries در بخش کاوش Explorer و انتخاب گزینه های New و Library ، و یا استفاده از فرمان New Library در نوار Menu می توانید یک کتابخانه مخصوص برای خودتان بسازید.

به عنوان مثال، آن را می توانید Taxes بنامید. اگر روی این کتابخانه جدید کلیک کنید، بخش اصلی از شما خواهد خواست که پوشه های مورد نظرتان را اضافه کنید.
فرض کنیم که همه نامه هایی را که به اداره مالیاتی ارائه کرده اید در یک پوشه، PDF های مربوط به صورت حساب های بانکی تان را در پوشه ای دیگر، و صفحه گسترده های درآمدهای تان را در یک پوشه سوم نگهداری می کنید. اضافه کرده هر سه پوشه به این کتابخانه به شما امکان می دهد که همه آنها را از یک پنجره دستیابی یا جستجو کنید.

به طور پیش فرض، نمایش Library محتویات را بر اساس پوشه نشان می دهد، اما از منوی کر کره ای Type می توانید برای تماشای محتویات پوشه های یک کتابخانه بر اساس تاریخ اصلاح، نوع فایل، نام فایل، و همه برچسب هایی که برای فایل ها پیوست کرده اید بهره بگیرید.
اگر نیازهای شما ساده تر از آنچه کتابخانه ها فراهم می کنند باشد، و بخواهید به پوشه های پر استفاده تان دسترسی سریعی داشته باشید، Favorites را امتحان کنید. داخل یکی از پوشه ها در Explorer شوید، روی Favorites در بخش تکالیف دست چپ کلیک- راست کنید. اگر Add Current Location To Favorites را انتخاب کنید، در هر پنجره Explorer یک میان بر در بخش Favorites برای پوشه انتخابی قابل دستیابی خواهد شد.

فراخوانی گزینه های کپی فایل
 

یک نکته مدیریت فایل دیگر که بسیاری از کاربران از وجود آن بی اطلاعند به قرار زیر است. همچنان که کهنه کاران ویندوز می دانند، رفتار موش کشی فایل ها بسته به بافت شان فرق می کند. هرگاه فایلی را به یک پوشه متفاوت بر روی پارتیشن همسان موش کشی کنید، ویندوز به طور خودکار آن فایل را انتقال خواهد داد، اما هنگامی که موشی کشی به پارتیشن های متفاوت باشد، ویندوز یک کپی را در پوشه مقصد ذخیره می کند. چند ترکیب صفحه کلیدی وجود دارد که به هنگامی که موش کشی می کنید گزینه های انتقال (Move) و Copy را به اجرا در می آورند. چیزهای زیادی را باید به یاد سپرد. اما برای اطمینان از این که عمل درست را انجام می دهید، به موشی کشی فایل ها با دکمه راست موش عادت کنید. هنگامی که از این روش استفاده می کنید، ویندوز یک منو حاوی گزینه های انتقال، کپی، یا ساخت میان بر برای فایل ها به نمایش در می آورد.

نکته
 

در ویندوز 7 در مقایسه با ویندوزهای پیشین کنترل بسیار بهتری روی هشدرهایی که در System Tray به نمایش در می آیند داریم.
در کادر جستجو منوی Start ، عبارت Action Center را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید. گزینه های مختلف Action Center را بررسی کنید و گزینه های نمایش پیام های ایمن ساز و نگهداری مختلف را فعال یا غیر فعال کنید.

ترفند رجستری 1
 

برنامه Regedit در ویندوز 7 همیشه خودش را دقیقاً در همان جایی باز می کند که پیشتر این برنامه بسته شده است. در نیجه، گاهی پس از بازکردن Regedit با شاخه های تو در توی رجیستری مواجه خواهید شد. روش سریع بستن کل درخت و بازگشت به بالای درخت، زدن مکرر کلید پیکانی چپ سو در صفحه کلید است.

نکته رجیستری 2
 

پیش از تغییر دادن یک کلید رجیستری با پشتیبان گیری از حالت اولیه آن کلید، از خودتان محافظت کنید. کلید بالایی کلید فرعی ای را که می خواهید تغییر بدهید های لایت کنید. از فرمان File<Export برای ذخیره آن کلید به عنوان یک فایل « REG.» بهره بگیرید ( از نامی استفاده کنید که کلید یا تغییر را توصیف می کند).
اگر ترفند رجیستری شما مسئله دار باشد، در صورتی که روی کلید رجیستری پشتیبان کلیک- دو ضرب کنید، آن کلید به حالت اولیه بازگردانی خواهد شد.
نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما

آوران